Яке обладнання потрібне для виготовлення пелет?
14.04.2016 19:30
Одним із перспективних видів вторинної сировини є такі відходи лісової промисловості, як тирса. Сільське господарство також може стати сировинним постачальником для виготовлення пелет, використовуючи для нього, наприклад, солому або рисове лушпиння. Кілька років тому Університет Wageningen спрогнозував зростання попиту в країнах Європи на пелети до 200 мільйонів тонн на рік. Китай до 2020 року має намір досягти виробництва приблизно в 50 мільйонів тонн паливних пелет щорічно. Зростанню попиту і обсягів виробництва пелет сприяє і регулярне зростання вартості традиційних видів палива.
Технологічний процес, що відбувається на обладнанні для виготовлення пелет можна поетапно описати наступним чином:
- велике дроблення сировини;
- просушування сировини і доведення її вологості до 8-12%;
- дрібне дроблення до 2-4 мм;
- водопідготовка (сировина доводиться паром або водою за допомогою шнекових змішувачів до середньої вологості не менше 8%);
- пресування за допомогою різних матриць в гранули заданого розміру;
- охолодження після опресування і упаковка в тару.
Ринок сьогодні пропонує велику кількість різноманітних видів обладнання для виробництва пелет. Навіть фахівцям в цій сфері інколи буває важко визначитись. Наведені вище етапи технологічного процесу характерні, в основному, для деревної сировини, як і необхідне для цього устаткування. В разі використання іншої сировини, наприклад соломи, можуть бути деякі відмінності, але не кардинальні.
Повний перелік обладнання для виготовлення пелет
Якщо хтось спочатку думає, що промислове обладнання для виготовлення пелет дуже просте, ми будемо вимушені його розчарувати. Повний перелік виглядає так:
- дробарка дискова або барабанна;
- молотковий млин;
- котел, який може працювати на газу або тирсі;
- сушарка;
- механізм, що завантажує стружку в сушильний барабан;
- димосос;
- циклон;
- стрічковий чи скребковий транспортер;
- рухливі підлоги;
- вентилятор;
- бункер сировини і транспортер до нього;
- змішувач;
- прес гранулятор;
- охолоджувач;
- вентилятор, що видаляє відсів;
- сито;
- бункер для готових пелет;
- ваги для біг бегів;
- пакувальний верстат для готової продукції.
Можна збирати цей перелік самотужки, а можна й придбати лінію обладнання для виготовлення пелет цілком. При вирішенні даного питання треба чітко розуміти свої фінансові можливості та визначитись із майбутніми обсягами готової продукції.
Ринок пропонує як нове, так і вживане обладнання для виготовлення пелет
Найбільш швидким та практичним буде придбання нової лінії цілком. Це гарантує мінімальні затрати часу та сил на монтаж і високу якість монтажних робіт. Ресурс нового обладнання для виготовлення пелет завжди є значно більшим, ніж вживаного. Його енергоємність значно менша, що впливає на собівартість кінцевої продукції. Придбання устаткування "під ключ" має багато переваг, але є значно дорожчим і при наявності договору про сервісне обслуговування постачальником фактично мінімізує можливість самостійного ремонту у випадку несправності.
Стосовно лінії, що була у вжитку, то вона буде значно дешевшою, але інколи важко визначитись із її якістю та наявним ресурсом. Але, якщо добре вивчити європейський ринок, то можна знайти подібну лінію у досить гарному стані і за відносно невеликі гроші. При цьому її продуктивність може бути навіть вищою за значно дорожчу нову. У всякому разі, при купівлі бувшого у використанні обладнання для виготовлення пелет потрібен його ретельний огляд фахівцями. Монтаж вживаної лінії буде досить складним, але є можливість внести свої ноу-хау і при необхідності проводити самостійний ремонт, не чекаючи днями фахівців із сервісного центру.
Який з варіантів кращий – вибирати покупцеві. Кожен з них має свої плюси і мінуси. Все залежить від можливостей майбутнього власника та його підходу до організації виробництва в цілому.
Другие новости